Tydzień przed ślubem – co każda Panna Młoda zrobić powinna.

Przez ostatnie tygodnie, a nawet miesiące przygotowywałaś się do ślubu.  Wszystko już praktycznie zaplanowane – więc podpowiem o czym nie powinnaś zapomnieć w ostatnim tygodniu przed Wielkim Dniem.  Jeżeli organizacją ślubu zajmujesz się sama i nie zatrudniłaś konsultantki/koordynatorki ślubnej – podpowiem o czym należy pamiętać na kilka dni przed ślubem.

  1. Potwierdź usługodawców oraz dostawców – ustal z nimi wszelkie szczegóły.  Jeżeli masz możliwość możesz sporządzić scenariusz dnia ślubu wraz z godzinami przyjazdu każdego usługodawcy np. fotografa, czy zespołu. Do każdego z nich zadzwoń i ustal szczegóły pracy – z fotografem jakie byście chcieli zdjęcia (na czym Wam najbardziej zależy). DJ czy zespół powinien wiedzieć jaki jest Wasz pierwszy taniec, jaka jest Wasza play lista na przyjęcie weselne czy jakie życzycie sobie zabawy na oczepinach itp.
  2. Upewnij się że wyglądasz zjawiskowo. Zapewne suknię ślubną odbierasz w ostatnim tygodniu przed ślubem. Warto wtedy tez umówić się na czesanie i makijaż. Wtedy będziesz mogła zrobić próbę generalna swojego wyglądu.
  3. Sprawdź listę gości i ich usadzenie. Zapewne już podaliście ostateczną liczbę gości przybyłych na przyjęcie weselne. Jednakże upewnij się, że wszystkich zawarłaś na planie usadzania gości – no i przede wszystkim czy są dosyć komfortowo usadzeni.
  4. Przygotuj płatności dla podwykonawców. Jeżeli nie posiadasz koordynatora ślubnego, który zajął by się rozliczeniem z podwykonawcami w tym dniu – wyznacz osobę np. świadkową, która odciążyłaby Cię w tym zakresie. Każde wynagrodzenie za usługę przygotuj do osobnej podpisanej koperty. Najlepiej również przygotuj umowy lub listę, aby każdy usługodawca potwierdził odebranie gotówki.
  5. Spotkaj się ze swoimi świadkami i ustalcie co kto ma do zrobienia w dniu ślubu. Kto odbiera kwiaty, a kto koperty. Ustal zakres w jakim oczekujesz od nich pomocy. 
  6. Przygotuj swoją suknię oraz bieliznę na ślub. Warto przygotować sobie jakąś sukienkę gdybyś musiała z jakiegoś powodu zdjąć suknię ślubną (np. bo się uszkodzi, albo okaże się być niewygodna). Warto przymierzyć jeszcze raz swoje buty – upewnij się że są wygodne chodząc w nich po różnych nawierzchniach. Sprawdź czy buty nie ślizgają się na parkiecie.
  7. Zrób próbę generalną dnia ślubu – poćwiczcie wejście do kościoła – warto pooglądać je na internecie. Pamiętajcie w kościele do ołtarza lepiej iść za wolno niż za szybko. Dajcie czas na zrobienie idealnego zdjęcia fotografowi, pozwólcie gościom się na Was napatrzeć. Jeżeli Pannę Młodą do ołtarza prowadzi tata – upewnijcie się, że wie jak przekazać rękę córki jej przyszłemu mężowi. Ustalcie czy świadkowie wchodzą z Wami do kościoła, czy czekają na Was przy ołtarzu. Jeżeli macie orszak – ustal kolejność wchodzenia. Warto też udać się na salę i przećwiczyć Wasz pierwszy taniec.
  8. Zrób ślubny manicure oraz pedicure. Piękne zadbane dłonie i stopy zapewne odwdzięczą się swoi wyglądem na zdjęciach. Pamiętaj, że to one są wizytówką każdej kobiety.
  9. Nie testuj nowych kosmetyków ani nie rób radykalnych zmian w swoim wyglądzie czy diecie. Takie kombinowanie może okazać się fatalne w skutkach.
  10. Odpręż się ! Wyśpij się ! Na dzień przed ślubem weź odprężającą kąpiel, zrelaksuj się, a jeżeli jest to możliwe to się wyśpij. Pamiętaj, że wesele trwa od rana do…. rana!