Sale weselne – gdzie zorganizować ślub i wesele?

Wesele Zielona Góra - gdzie zorganizować wesele?

Miejsca na wesele

Miejsce, w którym odbędzie się Wasze wesele to w zasadzie jeden z najważniejszych elementów całej ślubnej układanki. Od tego jakie będzie to miejsce, jak dużo będzie kosztowało jego wynajęcie, jak będzie przystrojone i przede wszystkim od tego, czy „będzie miało klimat” zależy sukces Waszego wesela.

Pary Młode mają duże pole do popisu. Biznes ślubny lokalnie zwykle jest bardzo rozwinięty. W zależności od tego jakim budżetem dysponują Państwo młodzi oraz od tego ilu gości chcą zaprosić na wesele, mogą wybierać spośród lokali mniejszych, średnich i …ogromnych, przypominających zamkowe sale balowe.

Województwo lubuskie obfituje w wiele pięknych, bajkowych miejsc do urządzenia romantycznego wesela, jednak i miłośnicy nowoczesnego szyku i elegancji znajdą coś dla siebie. Jak wybrać idealne miejsce na wesele? Od czego zacząć poszukiwania?

Najważniejsze, aby dobrze przygotować się do wyboru miejsca, w którym spędzimy jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. O czym pamiętać?

Punkt 1: Ilość gości

Ilość gości, których chcemy zaprosić na wesele jest kluczową informacją do wyboru odpowiedniego lokalu. Nie warto działać z drugiej strony i uzależniać ilości gości od ceny „za osobę”. W pierwszym kroku zatem rozpiszmy potencjalną listę gości. Na pewno wiecie bez których osób nie wyobrażacie sobie spędzić tego dnia. Zliczcie ich i sprawdźcie jaka liczba wychodzi. Następnie dołóżcie osoby towarzyszące (dla tych, którzy z nimi przyjdą). Na tej podstawie możecie oszacować jak duża sala będzie Wam potrzebna. Czy będzie to kameralna sala w restauracji czy ogromna sala balowa w dworku?

Punkt 2: Lokalizacja

Wiele Par Młodych wybierając salę weselną kieruje się bliskością kościoła, Urzędu Stanu Cywilnego czy miejsca zamieszkania. Zwykle Młodzi nie wychodzą poza obszary miasta w którym mieszkają. Ma to zarówno swoje plusy, jak i minusy. Z jednej strony wybierając bliską lokalizację, minimalizujemy prawdopodobieństwo, że ktoś z gości uznałby drogę na wesele za zbyt daleką. Z drugiej strony, decydując się na wesele w swojej miejscowości, często odbieramy sobie możliwość urządzenia ceremonii w sali marzeń, która zlokalizowana jest nieco dalej.

Rzeczywiście, najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór sali, która po pierwsze spełnia nasze oczekiwania estetyczne, a po drugie jest zlokalizowana blisko i nie stanowi problemu logistycznego. Jeśli jednak okaże się, że sala naszych marzeń jest oddalona o 20, 30, 50 km…. nie rezygnujmy z marzeń! Transport dla gości weselnych nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problemem i można doskonale zorganizować zarówno dojazd gości, jak i bezpieczny powrót z wesela!

Punkt 3: Typ obiektu

Wesela urządzane są w różnego rodzaju obiektach. Wymienić tutaj można chociażby domy weselne, sale bankietowo-weselne, sale restauracyjne, ale coraz częściej także dworki i stylizowane na zamki zajazdy. Młodzi maja spory wybór – w zasadzie elementem, który pomoże podjąć decyzję jest rozmiar obiektu (ilość osób, jakie przewiduje na jedną imprezę) oraz termin wesela. Warto tutaj podkreślić, że w przypadku wesel organizowanych tradycyjnie w sobotę, termin trzeba rezerwować przynajmniej z rocznym (a nierzadko i dwuletnim) wyprzedzeniem.

Wiele obiektów oferuje zarówno wynajem sali, jak i zapewnienie kuchni (wyżywienia). Wówczas, cena prezentowana za osobę (gościa) jest ceną uwzględniającą zarówno wynajęcie sali, jak i poczęstunek.

Część obiektów udostępnia zaplecze gastronomiczne, gdzie Państwo Młodzi mogą „wpuścić” swój własny zespół cateringowy.
Oczywistym jest, że jeżeli wesele będzie organizowane w restauracji, o jedzenia dla gości weselnych zadba również restauracja.

Punkt 4: Atrakcje

Coraz częściej elementem, który przyciąga Państwa Młodych do danego obiektu są atrakcje. Od kilku lat daje obserwować się trend wesel organizowanych jednocześnie w sali, jak i w ogrodzie. Obiekt, który pozwala pogodzić obie te opcje to zdecydowany faworyt wielu par.

Innym atutem mogą być miejsca noclegowe przynależące do obiektu – jeśli do Państwa Młodych przyjeżdżają goście z daleka, Państwo Młodzi powinni zatroszczyć się również o noclegi dla swoich gości. Jesli miejsca te są dostępne w tym samym miejscu, w którym odbywa się wesele, jest to najwygodniejsza opcja dla wszystkich.
Piękne otoczenie, strumyk, jezioro, fantastyczny ogród – idealne zaplecze do ślubnej sesji plenerowej w trakcie wesela to strzał w dziesiątkę. Dodatkowo, jeśli część ta przeznaczona jest dla gości weselnych, Para Młoda ma kolejnego przysłowiowego 'Asa w rękawie’, którym może zaskoczyć gości weselnych.

Wesele w Zielonej Górze – który lokal wybrać?

Planując wesele w Zielonej Górze masz bardzo dużo lokali do wyboru – w samej Zielonej Górze, ale i pobliskich miejscowościach. Znajdzie się coś zarówno na małe wesela do 30 osób, jak i potężne weseliska na 250 gości. Chcesz wiedzieć która sala będzie dla Was najlepsza? Jak negocjować warunki wynajmu sali? Skontaktuj się ze mną – podpowiem i wynegocjuje dla Was najlepsze warunki!