Wybór sali weselnej – czym powinna się charakteryzować?

Wybór odpowiedniej sali weselnej to niełatwe zadanie, z którym wiąże się wiele dylematów i nierzadko stresujących sytuacji. Przyszłym małżonkom zawsze zależy na idealnej oprawie najważniejszej uroczystości w życiu. Sale weselne mają niebagatelne znaczenie w planowaniu uroczystości, a ich układ i wygląd determinują możliwości w zakresie stylistycznych aranżacji, a także wpływają na komfort gości. Przy wyborze sali bankietowej na wesele warto kierować się poniższymi wskazówkami – dzięki temu będzie można uniknąć niepotrzebnych błędów w procesie planistycznym.

Wybór sali weselnej a lokalizacja oraz wielkość

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze sali na wesele. Trzeba wziąć pod uwagę jej odległość od kościoła lub urzędu stanu cywilnego, a także dostępność komunikacyjną z głównych dróg. Zorientujmy się, czy naszym gościom będzie łatwo trafić do miejsca docelowego. Przy okazji oceny lokalizacji zwróćmy również uwagę na otoczenie. W takiej sytuacji zadbany teren, pełen zieleni i odpowiedniej infrastruktury ogrodowej jest niezbędny. Nowoczesne sale weselne w Otwocku oferują możliwość organizacji ślubu w plenerze. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli marzymy o weselu nad Bałtykiem. Idealna sala weselna powinna się wówczas znajdować blisko morza.

Z kolei wielkość i ustawność sali dobiera się do ilości przewidywanych gości. Zwróćmy uwagę, jak duży jest parkiet do tańczenia oraz czy przewidziano miejsce na zespół muzyczny. Ważny jest też układ sali. Najbardziej funkcjonalne są pomieszczenia kwadratowe lub prostokątne. Oceńmy, jakie są możliwości ustawienia stołów, a także spytajmy, czy organizator dysponuje osobnym pomieszczeniem na alkohol oraz posiada sejf lub zamykane pomieszczenie na tymczasowe pozostawienie upominków ślubnych. Dobrze, aby lokal posiadał wydzielone miejsce na palarnię.

Zaplecze gastronomiczne oraz miejsca noclegowe – jak wybrać przy selekcji sali weselnej?

Idealne sale weselne posiadają własne zaplecze gastronomiczne i dostęp do niezbędnego wyposażenia restauracyjnego. Odpowiednio dobrane menu na weselu ma bardzo duże znaczenie. Przed podjęciem decyzji warto samodzielnie zdegustować proponowane potrawy i ocenić ich wartości smakowe. Należy przy tym zapytać, czy oferta obejmuje posiłki dla fotografa, kamerzysty oraz zespołu.

Miejsca noclegowe i parkingowe. W przypadku organizacji wesela poza miejscem zamieszkania, wybór sali weselnej w hotelu wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Na dostępność miejsc noclegowych trzeba również zwrócić uwagę w sytuacji, gdy zapraszamy gości z innych miast.

Wybór sali weselnej, to kluczowy element i jedna z najważniejszych decyzji podczas planowania wesela, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie oddanie się w ręce niezastąpionej i profesjonalnej konsultantki ślubnej w Zielonej Górze.