wybór menu weselnego? Jak uniknąć błędów?

Każda Para Młoda organizując swój ślub staje w końcu przed

wyborem właściwych potraw dla swoich gości weselnych. Wybór menu weselnego z pozoru wydaje się prostą sprawą. Zazwyczaj obiekt weselny ma przygotowane kilka pakietów menu do wyboru, które oprócz ceną różnią się również przystawkami oraz ilością dań.

I tu zaczyna się problem – które menu będzie właściwe?

Jeżeli planujesz wesele latem to  uważaj na sushi i tatara!

Zazwyczaj zakładamy,  że w dniu ślubu będzie piękna pogoda i będzie ciepło. Dlatego lepiej zrezygnuj z potraw, które łatwo się psują m.in. właśnie sushi czy tataraPamiętaj, że często weselne potrawy stoją na stołach wiele godzin, więc podczas upału, może to być zbyt ryzykowne. Jeżeli natomiast nie wyobrażasz sobie wesela bez tych potraw – ustal z obsługą, że tatar będzie podawany do stołu o konkretnej godzinie (jako jedna z głównych potraw). Sushi natomiast można podać poprzez sushi mastera – wtedy potrawy będą konsumowane na bieżąco.

Fontanna czekoladowa – pyszności! 

nie ma chyba osoby, która nie lubi czekolady. Ostatnio hitem weselnym jest fontanna czekoladowa. Jest to super pomysł, jednakże pod warunkiem, że jest wynajęta wraz z obsługą. A dlaczego? A dlatego, że możemy sobie szybko wyobrazić co dzieje się z otoczeniem jak dziecko samo obsługuje się czekoladą… Czekolada jest wszędzie. A chyba nie chcemy później remontować sali weselnej…

Ozdoby, kwiatuszki…ale tylko jadalne!

Nie można doprowadzić do sytuacji, żeby goście nie wiedzieli, co można zjeść, a co nie. W związku z tym pięknie przybrany talerz, np. kwiatami czy roślinami, może wprawić ich w zakłopotanie. Należałoby również uniknąć sytuacji, kiedy któryś z gości w pełni nam ufając – zjada niejadalną ozdobę…

Unikaj potraw trudnych do jedzenia!

Potrawy na weselu powinny być łatwe do zjedzenia. Unikajmy zatem potraw typu homar, nie wyfiletowanych ryb (np. pieczone pstrągi) czy krewetek w całości, które po prostu nie da się ich zjeść estetycznie. Takie dania mogą sprawić gościom nie lada kłopot.