Szczegóły wesela – w nich tkwi prawdziwy diabeł

szczegóły wesela

Szczegóły wesela – gdzie tkwi diabeł?

Szczegóły wesela to aspekty, które nazbyt często są zamykane słowami „Jakoś się dogadamy”. Nie jest to ani bezpieczne, ani pewne, ani… profesjonalne. Unikajmy zleceniobiorców kierujących się tą zasadą albo przyjdzie nam słono zapłacić za własną niefrasobliwość.

Sala i poczęstunek

Wynajęcie sali to usługa. Powinna być jasno określona, z dokładnym ustaleniem godzin dostępności, sprzątania, ubezpieczenia na wypadek „nieprzewidzianych” sytuacji. Musimy wiedzieć, jaki mamy do dyspozycji czas, kto zadba o czystość, a ponadto – kto odpowiada za to, że np. będzie awaria prądu lub wody. Dobór menu nie powinien z kolej nasuwać opcji dodatkowych lub rozumianych niezbyt ściśle. Płacimy i wymagamy. To biznes, a nie korzystanie z uprzejmości za darmo.

Transport

Wynajem pojazdów do przewozu Gości oraz Pary Młodej musi – jak wyżej – określać dokładne godziny oraz miejsca ich podstawienia. Nie może być mowy, że ktoś pomylił hotele, ulice czy godziny. Tu wszystko musi być jak w zegarku. Pamiętajmy, że inaczej liczone są godziny jezdne, a inaczej postojowe.

Kwiaty

Umawiając się z florystą, dokładnie określmy wygląd bukietu, jego elementy i wielkość. Na tej podstawie powinna być zrobiona wycena, bez ryzyka, że przy odbiorze dostajemy kompletnie inny bukiet i to za cenę, od której może się zakręcić w głowie. Profesjonaliści powinni mieć gotowe katalogi ze zdjęciami, dzięki czemu o nieporozumieniu nie może być mowy.

Fryzjer i makijażystka

Usługa ślubna wiąże się z pewnymi specjalnymi warunkami. Możemy domówić próbny makijaż i fryzurę – to wyeliminuje ryzyko nieprzyjemnego zaskoczenia własnym wyglądem… Właśnie podczas sesji próbnej można wiele rzeczy doprecyzować i ewentualnie zmieniać na bieżąco, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący.

Fotograf

Szczegóły wesela obejmują także oprawę fotograficzną i filmową. Możemy ustalić określone momenty, z których powstaje taka dokumentacja, liczbę zdjęć zbiorowych, zdjęć robionych w trakcie itd. Nie ma szans, aby fotograf nastrzelał kilka setek kompletnie bezużytecznych zdjęć w dziesiątkach kopii i żądał za to zapłaty. Studia, które się w tych usługach specjalizują powinny przedstawić dokładny ich zakres oraz wartość.

Oprawa muzyczna

Zdarzyło się Wam być na weselu, na którym zespół… nie dotrwał do końca wesela? Lepiej tego nie doświadczyć na własnym. Zespoły to usługobiorcy – czas świadczenia usługi, repertuar, opcje dodatkowe (zabawy podczas „oczepin” itp.) muszą być domówione bez pomijania jakiejkolwiek kwestii. Szkoda byłoby, aby Goście wesele przesiedzieli albo skarżyli się na nieprzemyślane tempo.