Świadkowa – wsparcie Panny Młodej

świadkowa

Świadkowa – praca na pełen etat

Świadkowa to osboba, na barkach której spoczywa cała masa obowiązków. Jej wybór nie powinien być przypadkowy.

Czym powinna chrakteryzować się świadkowa, aby Panna Młoda miała wolną głowę i cieszyła sie wpełni najpiękniejszym dniem w życiu?

Wsparcie

W tym dniu najważniejsza jest panna młoda. Świadkowa nie może chcieć jej zdominować, narzucając własne pomysły. To bowiem prowadzi do spięć, których nikt w tym dniu nie chce. Potrzebne jest zaufanie i pewność, że na świadkową zawsze można liczyć. Stojąc krok z tyłu daje poczucie bezpieczeństwa.

Umiejętności organizatorskie

To przyda się szczególnie w chwili organizowania wieczoru panieńskiego. Trzeba będzie pogodzić różne gusta i oczekiwania tak, aby wszystkie panie bawiły się równie dobrze. Będzie potrzebne zdecydowanie i asertywność, bo to zaledwie próba generalna przed ślubnym i weselnym wyzwaniem. Ciąg dalszy nastąpi na ślubie i weselu, podczas których panna młoda będzie miała głowę zajętą czymś zupełnie innym.

Zorganizowanie

Świadkowa to prawdziwy agent do zadań specjalnych: musi mieć w głowie cały harmonogram przygotowań i samego wesela, powinna współpracować z organizatorem śłubu, być pomocna przy wyborze menu czy metody usadzenia gości. Powinna być konkretna i zdyscyplinowana, bez szukania wymówek i zastępstwa.

Zaufanie

To nikt inny, jak właśnie świadkowa będzie pierwszą powiernicą wszelkich rozterek i wątpliwości panny młodej.  W takim momencie musi się wykazać oddaniem, życzliwością i cierpliwością. Musi być jak przyjaciel – niezawodna, wolna od ocen i osądów, służyć dobrą radą, ale nie narzucając swojego zdania.

Rzetelna

Potakiwanie wszystkim pomysłom i zachwyt nad nawet najbardziej szaloną wizją nie oznacza pomocy. Tu trzeba być uczciwym i szczerym, zanim panna młoda posunie się w swoim wyobrażeniu ślubu i wesela za daleko. Świadkowa powinna pamiętać o budżecie, bo od niego wiele zależy, a także mieć na uwadze, że wszystkie ustalenia mają stanowić kompromis z drugą, równie ważną w tym dniu osobą – panem młodym.

Stoicki spokój…

…to skarb, szczególnie w takim momencie, jak ślub i wesele. Tutaj opanowanie świadkowej może uchronić przed nikomu niepotrzebną awanturą, wyciszając emocje i przyjmując na siebie rolę rozjemcy i mediatora.

Jeżeli macie kogoś takiego – bez wahania powierzcie Jej funkcję świadkowej 🙂