Ślub i wesele – czy tu jest możliwy plan B?

ślub i wesele

Plan B dla ślubu i wesela?

Oczywiście. Życie dyktuje tak przedziwne scenariusze, że nie zakładanie ewentualnego planu B jest dość… ryzykowne.

Ślub to nie mission impossible…

Aktualna, niecodzienna sytuacja nie tylko w naszym kraju wymusza niecodzienne rozwiązania. Nawet najdoskonalszy plan, dopracowany z najmniejszymi szczegółami stracił w wielu wypadkach rację bytu.

 

Narzucony okres izolacji i zachowania specjalnych środków ostrożności zachwiał niemal wszystkimi aspektami naszego życia. Czy ślub w tej sytuacji może się udać?

… a korekta to nie koniec świata

Nie trzeba odwoływać wszystkiego, bo, po pierwsze, nie brzmi to zachęcająco. Ale przemyślana korekta czy modyfikacja przyjętego scenariusza jest już bardziej do przyjęcia.

Branża ślubna sprzyja zmianom

Brak reakcji ze strony podmiotów opierających swoją działalność na branży ślubnej byłby oznaka braku elastyczności i umiejętności perspektywicznego myślenia. Dlatego w tym czasie wiele firm przychyla się do wprowadzenia zmian bez dodatkowych kosztów, poszerza ofertę o nowe rozwiązania (wesele w czwartek? a dlaczego nie?), doskonale zdając sobie sprawę, że zamiast narzekać na trudności, trzeba szukać optymalnych rozwiązań.

Ślub i wesele – czy tu jest możliwy plan B?

Konsultant ślubny? Na posterunku!

Nie ma sensu zadręczać się trudnościami, tylko zaufać znajomości branży,  w której konsultant porusza się perfekcyjnie. Nie ma terminu, którego nie da zmienić, nie ma usługi, której nie da się zmodyfikować. Poza tym, rynek odczuwa trudności solidarnie, a więc odbudowywanie poniesionych strat z tytułu pandemii też będzie solidarne.

 A może totalna zmiana koncepcji?

To także wchodzi w grę. Niech ślub odbędzie się w planowanym terminie, a wesele zmieni swój charakter, stanie się przyjęciem, które można zorganizować według nowego pomysłu. Wsłuchajcie się w swoje potrzeby i oczekiwania, a następnie rozważcie rozwiązanie najlepsze dla Was, jako przyszłych Państwa Młodych. Tak czy inaczej – niezależnie w jaki sposób i w jakich okolicznościach się odbędzie, niechaj będzie to moment szczególny przede wszystkim dlatego, że rozpoczynacie swoją nową, już wspólną drogę życia.

Jak usadzić gości na weselu?
Ślub i wesele – czy tu jest możliwy plan B