Co należy zrobić po ślubie?

Gdy zamknęły się drzwi za ostatnim gościem weselnym i emocje już opadły, nastał czas na refleksję… ale i poślubne obowiązki. Jakie rzeczy pozostają

Parze Młodej po ślubie? Co należy pozałatwiać i gdzie? Co należy zrobić po ślubie?

O to kilka podpowiedzi.

 

1.Rozpakuj prezenty i podziękuj za nie.  Mimo, że obdarowywanie prezentami Państwa Młodych zastąpiła era kopert, to nadal grzecznie należałoby za podarunki podziękować (bez względu na formę). Miłym gestem jest wysłanie chociażby krótkiej wiadomości do rodziny, przyjaciół, którzy byli z nami w tym ważnym dla nas dniu – i podziękować za przybycie i otrzymany prezent.

2.Wyczyść i zabezpiecz suknię ślubną.

Nawet jeżeli uważasz, że suknia ślubna nie wygląda na brudną czy zniszczoną – należy oddać ją do odświeżenia. Tylko dobrze wyczyszczona suknia nie ulegnie zniszczeniu przez długi okres przechowywania.  A jeżeli zdecydujesz się ją sprzedać – będziesz już na to przygotowana.

 

3. Wymień dokumenty.  Z ty nie warto zwlekać. Należy udać się do Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy i wymienić dowód osobisty. Nasz „stary” z panieńskim nazwiskiem ważny jest tylko 4 miesiące. Następnie wymienić należy paszport, prawo jazdy (o ile posiadasz). Do urzędu koniecznie zabierzmy aktualne kolorowe zdjęcie 35x45mm, dotychczasowy dokument, który chcemy wymienić oraz skrócony odpis aktu zawarcia małżeństwa.  Należy również zadbać o zmianę nazwiska u pracodawcy w banku, ubezpieczalni.

4. Wystaw referencję usługodawcą.

Najlepiej jest zrobić to kilka dni po ślubie – załączając krótki opis z czego najbardziej byliście zadowoleni. Jeżeli jest to możliwe – załączamy również zdjęcie z wykonanej usługi (np. dekoracji).  Nie należy zwlekać z wystawianiem opinii, gdyż z czasem emocje opadają i najzwyczajniej w świecie możemy o tym zapomnieć.

5. Uporządkuj dekoracje!

Nawet jeżeli zatrudniliście firmę dekorującą ślub i wesele, to na pewno są jakieś elementy dekoracji, które sami nabyliście. Po ślubie należy przywieź dekoracje z miejsca wesela, pożyczone elementy oddać, a kupione – dobrze zabezpiecz i schowaj w odpowiednim miejscu. Jeżeli nie stanowią one dla Was wartości sentymentalnej, a są w bardzo dobrym stanie – to je po prostu sprzedaj.

6. Co należy zrobić po ślubie? Pozbieraj wspomnienia. Przy okazji wysyłanie podziękowań naszym gościom weselnym, poproś ich o nadesłanie porobionych przez nich zdjęć podczas Waszego wielkiego dnia. Idealnie uzupełnią one album stworzony przez fotografa.

A teraz to już tylko należy cieszyć się wspólnym życiem. Gratulacje!!!

co należy zrobić po ślubie
co należy zrobić po ślubie