Ślub w Boże Narodzenie – czy to dobry pomysł?

ślub w boże narodzenie

Ślub w Boże Narodzenie?

Ślub w Boże Narodzenie jest tak samo dobrym terminem jak każdy inny. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy, ale ważne jest to, czego pragną Narzeczeni. Rozważacie to? Spróbujemy pomóc w podjęciu decyzji. Samych plusów Bożonarodzeniowej magii jest sporo.

Litera ma znaczenie

Grudzień jest miesiacem często branym pod uwagę, ponieważ – co niebagatelne! – zawiera literę R w swojej nazwie. Już to, według ślubnych i weselnych przesądów gwarantuje długie i szczęśliwe życie Nowożeńców.

Goście dostępni od zaraz

Często dobór terminu wiąże się z tym, czy dopiszą Goście. Plany urlopowe są zróżnicowane i bywa tak, że ktoś najzwyczajniej w świecie urlopu nie dostanie, a zależy nam szczególnie na obecności tej osoby. Na szczęście, okres Bożego Narodzenia to czas, w którym przerwa urlopowa jest latwiejsza do ustalenia z pracodawcą.

Niezwykła sceneria

Dekoracje w kościele są niemal gwarantowane, a co do dekoracji miasta – będzie weselnemu orszakowi zapierać dech, co byłoby trudne do uzyskania np. w marcu… Wszędzie urokliwe światełka, blask świec, zapach choinki… To także wspaniały element wspomnień.

Zmarznięta Panna Młoda

Niewątpliwym minusem ślubu w Boże Narodzenie jest niska temeperatura. Trudno w takiej sytuacji w pełni zaprezentowć piękno sukni, zwykle skrytej pod okryciem wierzchnim – płaszczem lub narzutką. Do tego dochodzi

Aura

Innym tematem mogą być niespodziewane opady śniegu, utrudniające nie tylko dojazd do kościoła czy USC, ale dla niektórych nawet… przyjazd w ogóle. Historia zna takie przypadki, gdy Goście utknęli w drodze i dotarli dzień później.

Albo przemieszczanie się – suknia może mocno ucierpieć na nieodśnieżonych czy po prostu zabłoconych chodnikach, a nieustanne jej dźwiganie w garści nie jest ani wygodne, ani widowiskowe.

Zróbmy to właśnie teraz!

Ślub w Boże Narodzenie to nie tylko czas starannie wybrany, ale i impuls. Tak naprawdę najważniejsze jest to, aby Narzeczeni  chcieli się pobrać, w dalszą drogę życia udając się już razem. A czy to będzie grudzień, czerwiec czy sierpień – liczy się tylko Miłość 🙂