Prezenty ślubne, czyli co dla kogo

prezenty ślubne

Prezenty ślubne – konieczny punkt programu

Prezenty ślubne nierzadko spędzają sen z powiek. I to nie tylko darczyńcom (Co dać? Jakie? Ile?), ale i Młodej Parze (Co my zrobimy z sześcioma żelazkami?!). Jak w takim razie ułożyć  relacje z gośćmi weselnymi, aby obie strony czuły się usatysfakcjonowane?

Wiem, czego nie chcę

To podobno pierwszy krok na drodze do tego, co chcemy: wyeliminować coś niemile widzianego. A potem jest już z górki. Ale najważniejsze, to poinformować o tym zaproszonych Gości, a co najważniejsze – zrobić to z taktem i elegancko.

Wspomnień czar…

Pokolenie dziadków i rodziców dzisiejszych Nowożeńców borykało się z mnóstwem problemów: nie było niczego, co było wręcz nieodzowne w powstającym gospodarstwie domowym. Pomni tego goście dokładali wszelkich starań, aby prezenty ślubne były przede wszystkim praktyczne. Nie było łatwo zdobyć żelazko, robot kuchenny czy odkurzacz. Ale najgorzej, gdy sukces osiągnęło kilka osób od razu: prezenty się powielały, niechcący czyniąc dodatkowy zamęt. Niezłym rozwiązaniem stały się listy prezentowe, ze wskazaniem sklepu do ich realizacji. Kto chciał lub mógł, wybierał jakiś prezent i ta pozycja znikała z listy. W wielu przypadkach to nadal się sprawdza, ale czy dzisiejsi Nowożeńcy chcą urządzać dom? A może pragną czegoś innego, niezapomnianego, czegoś, co będzie wspaniałym wspomnieniem na resztę życia?

Niecodzienna okazja

Pomysłów jest mnóstwo: jedni zażyczą sobie pluszaków, które przekażą do Domu Dziecka. Inni – karmy dla psów i kotów z pobliskiego schroniska. Jeszcze inni całą zawartość kopert przeznaczą na hospicjum. Wtedy sytuacja jest jasna i wszyscy zgodnie biorą udział w przedsięwzięciu. Idea piękna i jak najbardziej godna naśladowania, ale co w takim razie dla samej Pary Młodej?

Prezent osobisty

Jeżeli dobrze znamy Parę Młodą, wiemy, co każde z nich lubi, czego pragnie, za czym tęskni. Czasem jest to przygoda, czasem wyczekany relaks. Warto pomyśleć o weekendzie lub tygodniu w spa, tylko we dwoje. Romantyczna kolacja w renomowanej restauracji. Wycieczka zagraniczna lub krajowa. Para rowerów. Lot w tunelu aerodynamicznym – tak, to wszystko są prezenty ślubne. Tym cenniejsze, że doskonale wpisujące się w charakter Państwa Młodych. Zmywarka to cenny i niezwykle praktyczny prezent, ale zdjęcia z pobytu w górach będą cieszyły dużo dłużej.

Wysiłek się opłaci

Prezenty ślubne, tak jak i inne mają jedno zasadnicze zadanie: mają płynąć wprost z serca i cieszyć darczyńców i obdarowywanych. Włożenie pieniędzy do koperty to rozwiązanie, które z pewnością się sprawdza, ale raczej nie pokaże naszego zaangażowania emocjonalnego. Jeżeli nasz pomysł jest niecodzienny, ale przy tym kosztowny – warto działać w porozumieniu z innymi Gośćmi i wspólnie z nimi obmyślić plan. Najważniejsze, to radość i wzruszenie w oczach Młodej Pary.

1 thought on “Prezenty ślubne, czyli co dla kogo”

  1. myślę że fajnym pomysłem są listy prezentów. my zrobiliśmy taką listę z prezentami i podaliśmy produkty z nazwami marek albo sklepami gdzie można kupić. jaki chcemy ekspres do kawy, jaką pościel, robota kuchennego kohersen, a nie innego, zestawy naczyń. dzięki temu żaden prezent nie byl nietrafiony, bo goście okazali się zdyscyplinowani i kupili to, co chcieliśmy.

Comments are closed.