Prezenty dla Gości – garść inspiracji

prezenty

Prezenty dla Gości , czyli jak możemy podziekować

Prezenty w trakcie wesela nie są przewidziane wyłacznie dla Pary Młodej. Jak sprawić, aby nasi Goście czuli się na naszym przyjęciu weselnym mile widziani? Miłym gestem w ich stronę będzie niewielki, dosłownie symboliczny prezencik. Jego wielkość, charakter i wartość zależy od naszego gustu, ogólnego wystroju sali, a przede wszystkim – od zasobności portfela.

Prezent jako element dekoracji stołu

Pięknie opakowane upominki przy nakryciach na stole prezentują się bardzo elegancko i stanowią przemyślaną część dekoracji ślubnej. Takie elementy możemy wykonać samodzielnie lub zakupić (np. w internecie). Przy zakupach nie zapomnijmy o czasie realizacji zamówienia – warto zabrać się za to z odpowiednim wyprzedzeniem. W dobrym tonie jest do każdego upominku dołączyć podziękowania za przybycie.

Kiedy dać prezenty dla gości?

Upominki mogą czekać na Gości przy nakryciach – podpisane spełnią rolę winietki z imieniem i nazwiskiem, ułatwiającą zajmowanie miejsc. Innym sposobem będzie ich wręczenie każdej wchodzącej osobie. Oczywiście nie robi tego Para Młoda – można w to zaangażować świadków, starostę wesela lub druhny.

Jak oryginalnie podziękować za przybycie na wesele?

Mogą to być lukrowane pierniczki, mini-czekoladki, figurki gipsowe, małe buteleczki z domową nalewką, miniaturki słoiczków z miodem, konfiturą itp. Tu chodzi o symbolikę, więc od wyobraźni i polotu zależy, co dokładnie stanie się upominkiem. Tradycją jest wręczanie butelki wódki czy ciasta po uroczystości weselnej, gdy Goście już opuszczają salę weselną.

Najważniejszy prezent – podziękowania dla Rodziców

Rzeczą oczywistą i jak najbardziej naturalną jest podziękowanie Rodzicom za trud wychowania i okazaną miłość. Mogą być to kosze delikatesowe, albumy i ramki: np. te ze zdjęciami Pary Młodej od lat dzieciństwa do obecnych dostarczą ogromnych wzruszeń. Zdjęcia opatrzone datami, ciekawymi tekstami, anegdotami będą pamiątką, do której Rodzice często będą mogli wracać. Mogą to być także portrety Rodziców namalowane przez artystę, zaśpiewanie lub odtworzenie ulubionej piosenki Rodziców, okolicznościowe koszulki, a nawet coś o dużo większej wartości, co będzie spełnieniem marzeń, których realizację Rodzice z różnych przyczyn odkładali – np. wycieczka lub wczasy.