Pan Młody – gość czy współorganizator?

pan młody

Pan Młody – ta nazwa zobowiązuje

Pan Młody – jak to zwykle mężczyzna – jak ognia unika spraw związanych z orgazniacją ślubu i wesela. To fatalny pomysł, bo skoro jest „drugą połówką”, to powinien wspierać swoją narzeczoną, a za chwilę żonę we wszystkim, co dotyczy ich obojga.

Konsultant ślubny to nie wymówka

Przy współpracy z konsultantem ślubnym panowie często sprawę traktują jako temat zamknięty, „pozwalając” narzeczonej na reprezentowanie ich obojga. To błąd. Konsultant, aby móc dobrze wywiązać się ze swojego zadania, musi poznać oczekiwania obojga Młodych, a więc Pana Młodgo również.

Do czego powinien zaangażować się Pan Młody?

W zasadzie to… do wszystkiego. Ale bądźmy realistami i spróbujmy wybrać te tematy, z którymi także mężczyznom jest po drodze, zgrabnie unikając tego, co typowo „kobiece”. Jest bowiem kilka weselnych spraw, które nie kręcą się wokół kolorów czy kwiatów i  wymagają męskiego spojrzenia.

Usadzenie gości

Często na ślub zapraszamy całą rodzinę, a z pewnością sporą jej część. Skąd Panna Młoda i konsultant mają wiedzieć jak usadzić gości ze strony Pana Młodego, jeżeli on nie będzie przy tych ustaleniach obecny? Zna sekrety swojej rodziny i tylko on może podpowiedzieć, jak ułożyć plan, aby wszyscy bawili się równie dobrze.

Samochód dla Pary Młodej

Tutaj panowie nie mają konkurencji i nie warto próbować ich w tym wyręczać. Niech poszukają na odpwoiednich portalach samochodów do wynajęcia (także tych z „klimatem” minionych lat). Potem można wspólnie wybrac spośród kilku propozycji.

Transport dla gości

Tutaj również przyda się zmysł organizacyjny i męskie, logiczne myślenie. Fantazję można bowiem rozwijać przy dekoracjach stołu, ale stawka za wynajem autobusu czy domówienie szczegółów z korporacją taksówkową – o, to już temat twardy i wymagający umiejętności negocjatorskich.

Wybór tortu

Miłe przyszłe Panny Młode! Co spędza Wam sen z powiek przed dniem, w którym powiecie „tak”? To oczywiste: aby suknia leżała bez zarzutu. Kto więc, jak nie Wasz przyszły oblubieniec powinien wziąć bohatersko na siebie degustację tortów? Zapewniam, zrobi to z przyjemnością i to nawet wielokrotnie, a ponieważ z reguły mężczyźni to prawdziwe łasuchy – wybór będzie bez zarzutu!

Weselne menu

Pan Młody z pewnością nie będzie uchylał się od propozycji dań, zaproponowanych do weselnego menu. Racjonalizm i analityczny męski umysł szybko znajdzie słabe punkty i w porę uprzytomni, że goście mają różne wymagania kulinarne (wegetarianie, osoby na specjaknej diecie, dzieci itp.).