Motyw przewodni wesela

Trafiony motyw weselny

Nowoczesne wesela coraz częściej organizowane są z tak zwanym motywem przewodnim. Jest to szansa na wyróżnienie swojego wesela spośród innych, ale i spore wyzwanie organizacyjne. Jeśli chcecie, by Wasze wesele było niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane dla Waszych gości – zapraszam do współpracy! Wspólnie wybierzemy motyw, który Was wyróżnia i zorganizujemy Wesele Waszych marzeń!

Jak wybrać motyw przewodni tak, by był strzałem w 10-tkę?

Po pierwsze: co Was łączy?

Wspólne hobby: motoryzacja
Wspólne hobby: motoryzacja

Motyw przewodni nie powinien być motywem „z kosmosu”. Musi to być coś, co Was wyróżnia, kojarzy się z Wami, jest prawdziwe w odniesieniu do Was. Może to być wspólna pasja, hobby, zainteresowania. Wybierając motyw przewodni wesela nie myślcie o gościach, rodzicach i o tym czy motyw przewodni im się spodoba – to Wasze święto i Wasz dzień i to Wasz motyw przewodni! (oczywiście pod warunkiem, że nie chcecie na motyw przewodni wybrać czegoś co jest ogólnie pojęte za złe, zdrożne, nieodpowiednie).

Wybierzcie coś, co łączy Was oboje. Nie przejmujcie się jeśli na pierwszy rzut oka wydaje Wam się, że to o czym pomyśleliście nie nadaje się na motyw przewodni. Z moją pomocą z Waszego motywu zrobimy ślubną perełkę! Z każdego elementu można stworzyć motyw przewodni!

Po drugie: nie kopiujcie innych

Ślub w klimacie retro?
Ślub w klimacie retro?

Myśląc o ślubie pewnie przeglądaliście już ślubne inspiracje, prawda? A może byliście na weselu, na którym funkcjonował motyw przewodni? Nie kierujcie się modą na motywy ślubne i nie kopiujcie innych tylko dlatego, „że fajnie wyszło”. Jeśli nie macie nic wspólnego z ziemią łowicką, a po prostu podoba się Wam motyw łowicki – to nie ma sensu. Inna para urządziła wesele w stylu funky&disco, ale wy nie macie pojęcia o tym klimacie? Nie kopiujcie! Znajdźcie coś, co do Was pasuje i Was wyróżnia. Hobby, ulubiony film, najlepsza książka, miejsce podróży, kolor, zwierzęta, samochody i …tysiące innych elementów.

Po trzecie: odpowiednia pora roku

Planując ślub warto wybrać odpowiednią porę roku. Jeśli macie swoją ulubioną porę roku, to koniecznie musi to być czas na wasze wesele! Nie przejmujcie się głosami, że najlepsze na wesele jest lato. To przestarzałe myślenie. Każdy czas w roku jest odpowiedni na zorganizowanie pięknego wesela! Trzeba tylko wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować!

Po czwarte: siła umiaru

Motyw wybrany, wiecie już w jakim klimacie zorganizować wesele. Od czego zacząć i na czym skończyć? Jak zachować umiar i nie przesadzić? Motyw przewodni można wykorzystać w dekoracjach, w ubiorze, a także w przygotowaniu zaproszeń ślubnych i prezentów dla gości. Dodatkowo, jeśli to możliwe – można przygotować również atrakcję, która będzie związana z motywem przewodnim.

Ślub "z humorem"
Ślub „z humorem”

Wybór motywu przewodniego i zaplanowanie Ślubu i Wesela w oparciu o ów motyw, zorganizowanie wszystkiego ze smakiem wymaga doświadczenia i pasji. Zapraszam Was do współpracy – z przyjemnością pomogę Wam uczynić Wasz Dzień najpiękniejszym!

2 thoughts on “Motyw przewodni wesela”

Comments are closed.