Modne torty weselne – trendy 2020 r.

Torty weselne i ślubne 2020 roku

Podanie tortu na weselu to już niemal tradycja. Nikt nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego bez momentu podania tego cudownego słodkiego arcydzieła! Tak, arcydzieła. Bo tak jak wszystko się rozwija, tak i tort weselny przechodzi swoje przemiany i musi podążać za obowiązującymi trendami.

10 najpopularniejszych tortów weselnych tego roku

Poniżej przedstawię Tobie 10 najpopularniejszych i najmodniejszych tortów weselnych tego roku. To co możesz zauważyć to zdecydowaną przewagę tortów okrągłych, a nawet dominację, bo żaden z innych nie pojawił się w zestawieniu. Ponieważ na weselach możemy spotkać również torty prostokątne, wielokątne, w kształcie serca, kuli, a nawet trójkątne.

1. Tort weselny klasyczny

Tort weselny klasyczny

Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody i sprawdzi się przy każdym rodzaju wesela. Klasyczny tort wpasuje się w każdy wystrój sali weselnej. Jak możemy zauważyć charakteryzuje się minimalistyczną ilością dekoracji i prostotą, która wbrew pozorom potrafi wyglądać bardzo elegancko.

2. Tort weselny kwiatowy

tort weselny kwiatowy

Dekoracja kwiatowa może być zarówno z żywych świeżych kwiatów jak i (co jest ostatnio hitem) z kwiatów z jadalnego papieru.

3. Tort weselny złotem (jadalnym) malowany

tort weselny złotem (jadalnym) malowany

Można również nazwać tortem weselnym glamour. Jadalne złoto jest idealnym dopełnieniem wystawnego przyjęcia weselnego. Każdy zachwyci się mieniącym cudeńkiem na swoim kawałku ciasta podczas wesela.

4. Tort weselny z monoporcji 

Tort weselny z monoporcji

Tworzą go pojedyncze porcje np. babeczek, kawałków ciasta czy deserków. Jest to idealne rozwiązanie dla Par Młodych, które organizują swój ślub i lubią oryginalne rozwiązania.

5. Tort weselny geometryczny

Tort weselny geometryczny

Przybiera różne kształty, formy. Tak naprawdę im bardziej zróżnicowana jest jego bryła tym większy budzi zachwyt.

6. Tort weselny z różnymi piętrami

Tort weselny z różnymi piętrami

Każde piętro inne – jak sama nazwa wskazuje – nie tylko każde piętro tortu weselnego jest w innym wzorze, ale i smaku. W tym typie tortu możemy wykazać się bardzo dużą kreatywnością, bądź po prostu zobrazować cały proces znajomości Pary Młodej lub przygotowania do ślubu.

7. Tort weselny ręcznie malowany

Tort weselny ręcznie malowany

Tego typu torty budzą szczególny zachwyt wśród gości weselnych. Malowany jest oczywiście za pomocą jadalnych farb i namalować na nim możemy absolutnie wszystko – ograniczeniem są tutaj jedynie umiejętności cukiernika.

8. Tort weselny „niedbale oblany” (drip cake)  

Tort weselny - drip cake

Kiedyś tort w takiej formie był nie do przyjęcia, a dzisiaj jest jednym z najbardziej pożądanych tortów weselnych. Drip Cake jest zrobiony w ten sposób, że wygląda jakby polewa ciągle spływała po torcie. Minimalistycznie udekorowany i oblany słodką polewą skusi każdego gościa weselnego.

9. Tort weselny ombre

Tort weselny ombre

Jest świetnym rozwiązaniem dla Par Młodych, które chcą tort weselny w  niestandardowym kolorze. Można postawić na różne kolory. Im więcej pięter ma tort tym bardziej efektownie wygląda tort.

10. Tort weselny „po królewsku” czyli art deco

tort weselny królewski

Im większy tort tym lepiej. W końcu musi być po królewsku. Tort tego typu zawiera mnóstwo zdobień, koralików, kryształków – oczywiście wszystko jadalne. Jeżeli uważasz, że typ tortu glamour to dla Was za wiele to tym bardziej tort królewski nie przypadnie Wam do gustu. Tort tego typu aż ocieka przepychem i złotem.

Podsumowanie

Tak jak wspominałam torty weselne to dla wielu Par Młodych bardzo ważna chwila podczas uroczystości weselnych. Warto też zastanowić się nad tym, aby tort w pewien sposób pasował do Waszej dwójki. Zawsze to miły element dla Was i z pewnością zaskakujący dla gości. Jako konsultant zajmuję się również organizacją tortów weselnych, a zainteresowanych zapraszam do kontaktu.