Miejsce ceremonii, czyli gdzie powiemy sobie „tak”

miejsce ceremonii

Miejsce ceremonii to także ważny element wspomnień

Miejsce ceremonii nie jest z góry ustalone i nie może zostać zmodyfikowane. Gdzie więc możemy wziąć ślub, aby w naszych wspomnieniach jawiło się jako to idelane i pod każdym względem dopasowane do naszych oczekiwań?

(Nie)przypisani do parafii

Nie jest powiedziane, że ceremonia ślubna musi odbyć się koniecznie w parafii jednego z Państwa Młodych. Przepisy w tym względzie są bardzo liberalne. Wystarczy domówić szczegóły w swojej parafii, uzyskać stosowną zgodę i ustalić szczegóły tam, gdzie urzekło nas miejsce, atosfera, a może i rodzinna tradycja? Przecież wspomnienia Rodziców mogą stanowić dla Pary Młodej prawdziwą inspirację lub dobrą wróżbę.

Kościół czy… kościółek?

Doskonałym miejscem może być zarówno monumentalny obiekt sakralny (np. katedra w rodzinnym mieście), jak i mały, urokliwy kościółek, którego nastrój będzie bardziej odpowiadał Parze Młodej. Intymność miejsca, nieduża ilość Gości i świadomość, że robimy to w naprawdę kameralnym gronie jest równie dobrym rozwiązaniem, co ceremonia w obecności licznych Gości i w atmosferze długiej historii, w którą wpisane są inne ceremonie, nierzadko na przestrzeni wielu wieków.

Plener jest trendy

Coraz więcej ceremonii zaślubin w Polsce wychodzi już poza mury kościołów. Ślub można wziąć w parku, na plaży, w ogrodzie… Pomysłów jest mnóstwo. Najważniejsze, aby oboje Państwo Młodzi czuli się w tym miejscu dobrze i komfortowo. Jeżeli macie możliwość domówienia takiego pomysłu z kapłanem, który ma udzielać Wam ślubu i czujecie, że właśnie otwarta przestrzeń najbardziej jest Wam bliska – po prostu to zróbcie 🙂