Wcześniej pisałam o tym, co powinno się znaleźć w zestawie „pierwszej pomocy”, ale nie zawadzi przypomnieć. Przede wszystkim, tuż pod ręką, powinny znaleźć się ewentualne leki, które są związane z trwającą kuracją. Do tego leki przeciwbólowe, a nawet plastry czy zapas chusteczek higienicznych (także tych nawilżanych). Nerwy tego dnia mogą wywołać przykre konsekwencje, tak więc dezodorant to nasz sojusznik. A poza tym: lakier do włosów, kilka wsuwek, żeby praca fryzjerki nie legła w gruzach, awaryjne rajstopy lub pończochy. No i oczywiście mini-zestaw kosmetyków do poprawienia makijażu.

Kasa musi się zgadzać

Wynajęcie zespołu czy innych atrakcji podczas wesela to konkretna usługa, wiążąca się z równie konkretną, wcześniej ustaloną odpłatnością. Rozliczenia następują w większości przypadków jeszcze podczas wesela lub chwilę po nim. Jeżeli Para Młoda nie chce już tym sobie zawracać głowy – ten obowiązek może wziąć na siebie świadek i rozliczyć się, korzystając z wcześniej przygotowanych (najlepiej osobnych i opisanych) kopert.

Woda to podstawa

Nie zapominajcie o przygotowaniu kilku małych butelek wody – np. w samochodzie. W stresie i nerwach niedobór wody spotęguje przykre skutki: zawroty i ból głowy, suchość w ustach itp. Wystarczy kilka łyków, aby znów poczuć się dobrze.

Ale woda to nie wszytsko. Nie zapomnijcie o zjedzeniu śniadania – posiłek nie musi być obfity, ważne, aby był pożywny i zapewnił uczucie sytości na długi czas. Jeżeli czujecie, że grozi Wam gwałtowny spadek energii, oprócz wody przygotujcie także jakąś zdrową i lekką przekąskę (np. batonik bakaliowy).

Kto ma obrączki?!

Obrączki to najważniejszy symbol, potwierdzający złożenie przysięgi małżeńskiej. I nie ma nic gorszego niż moment, w którym Para Młoda i świadkowie nagle stwierdzą, że o obrączkach mieli pamiętać wszyscy, a… nie pamiętał nikt. Osobę, która będzie miała pod opieką obrączki trzeba ustalić wcześniej i  jej powierzyć obowiązek dopilnowania, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Kto jest kim

Nie zapomnijcie o przygotowaniu dowodów tożsamości i dokumentów kościelnych, upoważniających do zawarcia sakramentu. Obojętnie, czy ślub będzie zawierany tylko w urzędzie czy tylko w kościele: prawo w jednym i drugim przypadku wymaga dostarczenia odpowiednich dokumentów i zaświadczeń.