Kapsuła czasu – powrót do wspomnień

kapsuła czasu

Kapsuła czasu to dobry początek

Kapsuła czasu jest ciekawym zapisem niezwykłego okresu w Waszym życiu. Oczywiście – do otwarcia kapsuły musi minąć odpowiednio długi czas, podczas którego zajść mogły naprawdę duże zmiany.

Kapsuła czasu dla Nowożeńców

Szykując liczne atrakcje podczas wesela czy przyjęcia weselnego, pomyślcie o swojej własnej kapsule czasu, w któej zamkniecie to, co stało się istotnym elementem Waszych dróg, zanim stały się jedną. Co ważnego się działo, zanim podjęliście decyzję o wspólnym życiu, na dobre i na złe?

Tylko Młoda Para zatrzymuje czas?

Niekoniecznie – do wspólnej zabawy możecie wciągnąć Bliskich i Gości weselnych. Opowiednio wcześniej powiadomieni o pomyśle, na pewno znajdą w swoich zasobach coś, o istnieniu czego Młoda Para może nie mieć pojęcia, a co stanie się przepięknym i ważnym elementem wspomnień.

Zawartość kapsuły

Do kapsuły nie ma sensu wrzucać wszystkiego – niech będzie zaledwie pudełkiem, a nie gigantyczną skrzynią-zawalidrogą. Wiele miejsca nie zajmą bilety do kina, do którego wybraliście się po raz pierwszy razem, zdjęcie z imprezy, na której się poznaliście, zasuszony kwiatek albo listy, które do siebie napisaliście w dniu ślubu i zakleiliście koperty, żeby otworzyć je dopiero na dwudziestą rocznicę ślubu 🙂

Gdzie przechowywać kapsułę?

Można ją powierzyć jednemu ze świadków, przyjaciołom, rodzicom – wtedy będzie pewne, ze nie zajrzycie do niej przed upływem zakładanego czasu. Możecie wspólnie zakopać kapsułę w ogródku albo komisyjnie, w obecności Gości, zapieczętować ją w sposób uniemożlwiający ukradkowe „podglądnięcie”.

Zabawa i łzy

Po jakimś czasie może się okazać, że Wasza kapsuła czasu przywoła wspomnienia, sprawi, że się uśmiechniecie z rozrzewnieniem, ale i możecie się mocno wzruszyć. Kapsuła czasu może być czymś, co po upływie lat przypomni Wam uczucia towarzyszące temu jedynemu, specjalnemu dniu – Dniu Waszego Ślubu.