Czas relaksu….

czas relaksu

Czas relaksu podczas zabawy? To dobry pomysł!

Nawet podczas najlepszej wspólnej zabawy przychodzi taki moment, że… chcemy odsapnąć. Najlepiej w strefie, gdzie nie będzie słychać muzyki, z dala od świateł, gdzie odpoczniemy w gronie kilku osób. To dobry czas na złapanie oddechu, chwilę rozmowy… Taka weselna strefa relaksu. 

Strefa specjalna

To strefa, gdzie można przez chwilę zdjąć niewygodne obuwie, marynarkę, schłodzić się po intensywnym tańcu, po prostu odetchnąć. I właśnie taka strefa staję się tyle coraz modniejsza, ile coraz bardziej pożądana. Myśląc o komforcie swoich Gości, zapewnijcie im taki zakątek. 

Co zapewnić w strefie relaksu?

Wbrew pozorom nie wymaga ona specjalnych nakładó czy nadmiernej fatygi. Wystarczy komplet ogrodowych mebli, kilka miękkich poduch, a wszystko to na miękkiej trawie. Jeżeli miejsce, w którym urządzacie wesela nie ma ani kawałka zieleni, można tę zieleń „wziąć ze sobą”. Dosłownie! Wykładzina imitująca trawę, o miękkim włosiu, sprawi się doskonale i potrzeba jej dosłownie kilka metrów. Tak samo dobrze sprawdzi się dywan. Dobrze, aby stanął tam stolik, można rozstawić kilka świeczek, a efekt zapewnią zwiewne, odpowiednio upięte tkaniny. Oczywiście taka opcja nadaje sę na miesiące ciepłe, ale co zrobić w zimie? Wystarczy wynająć dodatkowy pokój lub zagospodarować choćby część holu. 

Klimatycznie i spójnie

Zadbajcie o to, aby wystrój strefy komfortu był spójny z wystrojem sali: kolorystycznie, ale i w kwestii wyposażenia. Z pewnością pomysłowo pomalowane palety nie sprawdzą się przy wnętrzu stylizowanym na salę balową, prawda? Wszystko jest jednak kwestią koncepcji i dogrania szczegółów.

Bufet

Także w strefie relaksu powinny być dostępne zimne napoje, termosy z kawą lub herbatą, patery z owocami czy ciastem. Pamiętajmy jednak, aby ze strefy chilloutu nie robić sali biesiadnej. Goście powinni siadać tam na chwilę, aby ochłonąć i złapać oddech, a nie nosić się z naczyniami.  Ograniczona ilość miejsc w naturalny sposó niejako „wymusi” ruch – po chwili odpoczynku miejsce będzie zwalniane dla innych Gości.