Atrakcje weselne

Puszczanie balonów

Każda Para Młoda marzy o tym, by ich wesele zostało zapamiętane przez wszystkich gości (pozytywnie oczywiście!). Najważniejsze pytanie zatem brzmi: co zrobić, aby uatrakcyjnić wesele i jakie atrakcje zapewnić gościom, by wesele zostało okrzyknięte tym najlepszym.  Rzecz najważniejsza: dobre wesele nie może być nudne! Nie ma nic gorszego niż znudzeni goście, którzy myślą tylko o tym „jak niepostrzeżenie zmyć się z wesela” – tego nie chcemy! Chcemy za to ciekawych atrakcji i  dużej dawki dobrego humoru, który nakręca gości do świetnej zabawy i jest odpowiedzialny za niesamowite wspomnienia! Wesele powinno być efektowne, trochę romantyczne, na pewno wzruszające, ale i intrygujące!

Choć przygotowywanie atrakcji na wesele nie jest niczym nowym, z roku na rok widać, że sprawia to Państwu Młodym coraz więcej frajdy. Młodzi i organizatorzy wesel wpadają na coraz ciekawsze pomysły. Co się liczy? Oryginalność! Sprawdź kilka moich propozycji na sprawdzone atrakcje weselne!

Jeśli któryś z pomysłów Ci się spodoba – służę pomocą 😊 Chętnie zajmę się aranżacją Waszych atrakcji ślubnych!

PUSZCZANIE GOŁĘBI

Puszczanie gołębi przez Parę Młodą to popularna atrakcja, z którą na polskich weselach spotykamy się już od jakiegoś czasu. Taka atrakcja bardzo pasuje do wesel romantycznych. Gołębie symbolizują miłość i niewinność – wspólne wypuszczanie gołębi przez świeżo poślubionych młodych ludzi to wspaniały i z pewnością widowiskowy gest. W zależności od tego ile gołębi chcecie wypuścić oraz czy będą to gołębie puszczane z rąk czy z kosza, koszt waha się od około 150 do 500 zł.

Inną formą wypuszczania zwierząt w niebo jest wypuszczanie … motyli! Choć brzmi to dość ekstrawagancko, jest to atrakcja ciesząca się coraz większą popularnością. Warto jednak wziąć pod uwagę, że  taka atrakcja może być zrealizowana wyłącznie w ciepłe dni – minimalna temperatura wynosi 15 stopni. Motyle muszą być też wcześniej „zamówione” – całość odbywa się bez szkody dla zwierząt. Jest to atrakcja, która nie jest powszechnie dostępna w Polsce, ale wszystko można odpowiednio zorganizować. Koszt  jakim należy się liczyć to ok. 1500 zł za 100-150 motyli. Przy większych ilościach (np. 1000 motyli – cena zaczyna być bardziej atrakcyjna).

PUSZCZANIE BALONÓW Z HELEM

Coraz częściej w trakcie polskich ślubów w niebo puszczane są balony z helem. Państwo Młodzi mogą wypuścić balony jedno lub wielokolorowe, w różnych kształtach, z nadrukiem lub bez. Do baloników można dołożyć także karteczki z życzeniami, marzeniami czy pozdrowieniami. Koszt około 100 balonów to 200-300 zł.

BAŃKI MYDLANE

Wiele Par Młodych decyduje się także na bańki mydlane, zwykle puszczane z agregatów. Jest to wdzięczna i lubiana zarówno przez gości, jak i młodych atrakcja. Bańki mydlane tworzą świetną atmosferę, która sprzyja radosnym wydarzeniom takim jak wesele! Koszt wytwornic baniek mydlanych waha się od 100 do 500 zł (w zależności od rozmiaru urządzenia).

FOTOBUDKA

Fotobudka to obowiązkowy must-have na nowoczesnym weselu. Fotobudki funkcjonują w różnych formach, ale generalnie zawsze chodzi o jedno – by zrobić na weselu super-fotkę. W fotobudkach znajdują się automaty (bezobsługowe lub z obsługą osoby) i różnego rodzaju dekoracje i gadżety, które mają za zadanie uatrakcyjnić zdjęcie.

PIERWSZY TANIEC

Pierwszy taniec to element, który w zasadzie dzisiaj jest już obowiązkowym elementem każdego wesela. Państwo Młodzi pierwszym tańcem rozpoczynają swoje wesele. Nierzadko, pierwsze tańce poprzedzone są tygodniami pobierania nauk tanecznych w szkołach tańca. Jak zaskoczyć gości weselnych pierwszym tańcem? Postawić na sprawdzony, lecz zaskakujący i trzymający w napięciu układ!

KARAOKE

Karaoke na weselu? TAK! Na większości polskich weseli goście w pewnym momencie tak czy siak podśpiewują, dlaczego więc nie wykorzystać tego i nie zrobić z tego głównej atrakcji wieczoru? Karaoke na ślubach cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Niskim nakładem pracy można zaaranżować taką atrakcję weselną – wystarczy rzutnik, laptop, przygotowane podkłady (których sporo w internecie), mikrofon i ściana, na której wyświetlone będą teksty piosenek! Zaangażowanie gości i pamiątka weselna – bezcenne!

 

FONTANNY CZEKOLADOWE I SŁODKI BUFET

Fontanny czekoladowe i dodatki do nich budzą zachwyt na każdym weselu! Czekolada w dziesiątkach odsłon to 100% strzał w dziesiątkę! Jeśli chcecie zapewnić swoim gościom niesamowitą czekoladową przyjemność, zamówcie fontannę czekoladową! Goście z pewnością będą zachwyceni.

POKAZY BARMAŃSKIE

Jedną z form atrakcji weselnych, które pojawiają się na naszych rodzimych weselach są pokazy barmańskie. Taka atrakcja sprawdzi się głównie na tych weselach, na których będą bawić się goście gustujący w napojach wyskokowych. Niektórzy barmani oferują również przygotowanie kolorowych koktajli bezalkoholowych.  Pokazy barmańskie każdorazowo wyceniane są indywidualnie na podstawie potencjalnej liczby gości.

FAJERWERKI

Fajerwerki – to atrakcja weselna na którą decyduje się coraz większe grono Par Młodych. Fajerwerki to bardzo efektowne i zjawiskowe widowisko, które zachwyci każdego gościa. Pokaz fajerwerków musi być oczywiście zorganizowany przez profesjonalistów! Musi być nie tylko pięknie, ale przede wszystkim bezpiecznie! Koszt pokazu fajerwerk to koszt około 200 zł za minutę pokazu.

INNE ATRAKCJE

To oczywiście tylko niektóre atrakcje, które możecie zorganizować dla swoich gości weselnych. Czym jeszcze zaskoczyć gości na weselu? Poniżej kilka kolejnych propozycji:

 

  • Pokaz slajdów/filmów/ zdjęć zakochanych
  • Pokaz „teatr ognia”
  • Pokaz iluzjonistyczny
  • Występ komika/kabaretu
  • Występ GWIAZDY muzycznej